Obramienia okienne i portale drzwiowe Nowość 2008

Elementy dekoracyjne elewacji, a w szczególności obramienia okienne i portale drzwiowe zmienią całkowicie wygląd budynku nadając mu nowy charakter ekskluzywnej rezydencji. Wykonane z kamienia naturalnego gwarantują trwałość wyglądu i świadczą o wyrafinowanym poczuciu estetyki właściciela. Atrakcyjny efekt uzyskany jest przy tym znacznie niższym nakładem finansowym niż w przypadku tradycyjnych elementów masywnych czy nawet profili z tworzywa sztucznego.

Więcej...
Elewacje

Systemy elewacyjne z piaskowca są głównym produktem firmy. Nasze zdolności produkcyjne to ponad 40 000,00m2, co obejmuje prace projektowe, produkcyjne a także montażowe.

Oferujemy 3 systemy elewacyjne:

 • SYSTEM 20MM klejony (do ścian izolowanych).

  system20mm System 20 to nowoczesne rozwiązanie stworzone głównie z myślą o ścianach izolowanych, które do tej pory wykańczane były jedynie materiałami typu siding lub tynk mineralny. Teraz dzięki odpowiednim systemom montażowym (Easy-E, Needle, Klammer) można nadać obiektom nowy ekskluzywny wygląd wykorzystując materiały wysokiej jakości.
 • SYSTEM 30MM fasada wentylowana

  system30mm System 30 to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone dla fasad wentylowanych oferujące bardzo szerokie korzyści, np.:
  • możliwość zastosowania wielkogabarytowych płyt (od płyt cementowych i ceramicznych, komglomeratów po kamień naturalny i szkło…),
  • najszybszy dostępny na rynku montaż (możliwy w temperaturach poniżej 0°C),
  • wysokie bezpieczeństwo i parametry techniczne dzięki wyeliminowaniu klejów cementowych i żywic i zastosowaniu kotew mocowanych w tylnej płaszczyźnie płyty…
 • SYSTEM 40MM fasada wentylowana

  system40mm Specjalizacją firmy jest montowany i wykonywany od lat system 40. W zależności od podłoża do mocowania wykorzystuje się kotwy nierdzewne lub ruszt. System ten charakteryzuje się szerokimi możliwościami.
 • SYSTEM 100MM warstwa licowa murowana.

  system100mm Oprócz oferty typowych elementów, daje on najszersze możliwości modelowania kształtu oraz wykończeń powierzchni oferując skomplikowane elementy w postaci rzeźbionych portali, zwieńczeń kolumnowych…

Oprócz piaskowca dostarczamy elementy elewacyjne z granitu, trawertynu, wapienia i innych materiałów z całego świata.

Charakterystyka posiadanego złoża umożliwia wykonanie dużych realizacji przy dużych formatach płyt. W przypadku piaskowca jest to duży atut. Jednym z przykładów takich realizacji jest
Politechnika Wrocławska
(10.2005- 02.2006), płyty w formacie 85/125cm i 150/150cm (waga pojedynczego elementu 90kg) były zamontowane w ilości ponad 3500m2. Możliwość wykonania różnych wykończeń stwarza szansę na ich wykorzystanie i połączenie w różnych realizacjach (Hotel Pielgrzyma Wrocław lub Renoir/Książęca). Najczęściej stosowanym systemem montażu jest system kotew nierdzewnych instalowanych w ścianie żelbetowej. Oprócz tego popularnego i stosunkowo taniego rozwiązania jesteśmy w stanie przygotować elementy i je zamontować do każdego innego systemu (kotwy rurowe, system Alu Fisher i inne).

Systemy Montażowe

Szeroka oferta produktów dla elewacji spełniającą niemal każde wymagania to dopiero połowa drogi do zadowolenia naszych odbiorców. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiedź na pytanie jak je zamontować i zagwarantować długotrwały efekt z pominięciem ryzyka wykwitów, wysoleń etc.
Dla każdego z systemów oferujemy kompleksowe i sprawdzone rozwiązania obejmujące wszystkie produkty niezbędne dla właściwego montażu, są to różnego rodzaju kotwy ze stali nierdzewnej, kleje i zaprawy, fugi, silikony uszczelniające i środki impregnujące.

Montaż płyt elewacyjnych jest stosunkowo łatwy, ale jak zamontować obramienia okienne, portale drzwiowe, gzymsy i opaski profilowe kiedy napotykamy problemy związane z pracą materiału, rozszerzalnością temperaturową czy ryzykiem uszkodzenia elementu w przypadku konieczności jego demontażu? Tutaj z pomocą przychodzą rozwiązania opracowane przez naszych inżynierów:

system Easy-E** z regulacją 3D system Blick
system Klammer
easy-e
blick_oblick klammer

* Ze względu na różne gęstości, chłonność, zawartość pierwiastków chemicznych wchodzących w reakcję ze składnikami materiałów cementowych itd. poniższe systemy są dedykowane do oferowanego piaskowca. Więcej informacji w siedzibie firmy.

** Easy-E stanowi rozwiązanie chronione patentem RCD000900436, P-384884.

 

KATALOGI

systemy_elewacyjnem
katalog_elewacjem

KONTAKT

tel.: 071 3112398
fax: 071 3112757
email: biuro@gruszecki.com.pl