Easy-E łatwy i szybki system montażu Nowość 2008

Specjalnie dla obramień okiennych zaprojektowany został szybki i łatwy system montażu Easy-E pozwalający na montaż kompletnego obramienia okiennego w czasie 01h:30min.

Więcej...
Piszą o nas

"ARCHITEKTURA-murator" numer 6/2005

Rezydencja Renoir

Rezydencja Renoir, usytuowana na warszawskim Ursynowie w sąsiedztwie sztucznie pofałdowanych, otwartych terenów zielonych, stanowi część małego zespołu mieszkaniowo-usługowego. Składają się na niego trzy niskie bloki oraz przewidziany do realizacji w drugim etapie inwestycji budynek handlowo-biurowy (powstanie on wzdłuż ulicy, tak aby osłonić domy mieszkalne od hałasu powodowanego przez ruch uliczny). Budynki mieszkalne rezydencji usytuowane są na garażu podziemnym, zajmującym większą część powierzchni działki, co dało możliwość utworzenia wewnętrznej części wspólnej. Stylistyka i wysoki standard zespołu (m.in. elewacje wykończone piaskowcem i granitem) wyróżniają go z otoczenia.

murator1 Południowo-wschodnia elewacja budynku C. Autorzy: Biuro Architektury i Urbanistyki Szweycer sp. z o.o., architekci Janusz Szweycer (generalny projektant), Dorota Pużyńska-Tappenden (główny projektant), Anna Borecka-Warczak, Zbigniew Grunwald. Zdjęcie: Wojciech Kryński

"ARCHITEKTURA-murator" numer 3/2005

Budynki Apartamentowe Holland Park - finaliści IV edycji konkursu Życie w Architekturze, architektura-murator 3/2002.

Delta w Poznaniu

Przy jednej z ważniejszych miejskich osi urbanistycznych Poznania, w pobliżu głównego dworca kolejowego i zespołu Międzynarodowych Targów Poznańskich powstał biurowiec klasy A. Budynek o żelbetowej konstrukcji zaprojektowano na rzucie trójkąta, w który wpisane są dwie bryły o różnej wysokości, stanowiące zwarta kompozycje architektoniczno-przestrzenna. Warunki zabudowy zezwalały jedynie na piec kondygnacji, czyli utrzymanie gabarytów obudowy znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie parku, jednak architektom udało się uzyskać od urzędu miasta zgodę na budynek jedenastokondygnacyjny.

murator2 Północno-wschodni narożnik budynku. Autorzy: Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich, architekci Ewa Pruszewicz-Sipińska, Stanisław Sipiński. Zdjęcie: Daniel Rumiancew

"ARCHITEKTURA-murator" numer 10/1998

Na Placu Trzech Krzyży

O nowym warszawskim biurowcu Holland Park przy placu Trzech Krzyży trudno pisać bez emocji. Jego architektura budzi różne uczucia. Liczne komentarze, dyskusje i przeciwstawne sądy świadczą jednak o tym, że w centrum Warszawy powstał gmach o oryginalnej architekturze, obok którego trudno przejść obojętnie.

O ile opinie mieszkańców miasta o nowym biurowcu są podzielone, to oceny krytyków i architektów, przynajmniej tych najwybitniejszych, są dość przychylne.

Budynek powstał w sercu Warszawy, przy Trakcie Królewskim, po wschodniej stronie placu Trzech Krzyży. Jest to miejsce szczególne, a dla projektanta niezwykle trudne. Plac zaskakuje kontrastami architektonicznymi - obok kamieniczek z osiemnastego i pierwszej połowy dziewiętnastego wieku wznoszą się ogromne domy mieszkalne z początku stulecia. Dominantą jest stojący pośrodku klasycystyczny kościół pod wezwaniem Świętego Aleksandra, wzniesiony w latach 1818-1825, wzorowany na rzymskim Panteonie. Zachodnią pierzeję tworzy ogromny, modernistyczny gmach Mincówki, wybudowany w latach 1947-1949. Pierzeja wschodnia placu przez wiele lat po wojnie była nie uporządkowana.

Jerzy S. Majewski

murator2 Fragment Placu Trzech Krzyzy z kosciolem sw. Aleksandra i budynkiem Holland Park - fot. Wojciech Krynski
 

KONTAKT

tel.: 071 3112398
fax: 071 3112757
email: biuro@gruszecki.com.pl