System 100mm dla ścian warstwowych Nowość 2008

W roku 2008 usystematyzowano ofertę produktów dedykowanych dla muru warstwowego 100mm. Wprowadzono wiele nowych wzorów obramień okiennych, elementów ściennych, narożników... Na liście referencyjnej znajdują się obiekty wykonane w Anglii, Szkocji, Irlandii, Niemczech i Polsce.

Więcej...
System 40mm wieszany na kotwach/ruszcie

system40mm2Ekskluzywne budynki wielkich korporacji są znane nie tylko ze swych wyjątkowych lokalizacji i oryginalnej architektury, ale także z wykorzystania szlachetnych materiałów na okładzinę elewacji. Elewacje te charakteryzują się najczęściej nietuzinkową architekturą wymagającą tworzenia specjalnych rozwiązań i krojenia na miarę. Jednak każdy elegancki garnitur wymaga właściwego materiału - kamień naturalny jest jedynym właściwym wyborem.

system40mm3Ze względu na fakt, że system 40 stosowany jest najczęściej w obiektach o charakterze publicznym, posiadających skomplikowaną architekturę wykonanie elewacji kamieniarskiej wymaga wykonania specjalnego projektu . Projekt kamieniarski  obejmuje kompleksowo wszystkie rozwiązania konstrukcyjne elementów kamiennych elewacji wraz ze sposobem ich mocowania. Uwzględnia on szereg aspektów technicznych i estetycznych jak rozkroje płyt zgodne ze stolarką okienną, wykończenia powierzchni, obliczenia statyczne mocowania płyt uwzględniające wysięg, napór i ssanie wiatru, zasolenie zawartość powietrza (miasta portowe wymagają zastosowania kotew ze stali o podwyższonych właściwościach antykorozyjnych) i inne elementy właściwe dla danego budynku i lokalizacji.

Zapewniamy pełną ofertę elementów elewacyjnych dla ścian wieszanych zaczynając od płyt elewacyjnych czy cokołowych, narożników i podwieszeń po obramienia okienne, parapety, gzymsy i inne elementy wykonywane na specjalne zamówienie.

Zastosowanie systemu 40mm. System ten może być mocowany do ścian nośnych wykonanych z różnych materiałów, np.:

  • żelbet 25cm,
  • silikaty,
  • ceramiczne pustaki szczelinowe,
  • beton komórkowy o podwyższonej gęstości.

Wisniowy_Business_Park_16DSC000111Delta_Poznan

Część materiałów, ze względu na obniżone parametry techniczne, będzie wymagała stosowania kotew ze stopką  lub kotew rurowych. W przypadku materiałów o bardzo niskich parametrach, niezbędne będzie mocowanie z wykorzystaniem rusztu.

Nasze zdolności produkcyjne umożliwiają wykonanie 40000m2 fasad rocznie z możliwością montażu w Polsce i za granicą.

Posiadając własne złoża kamienia naturalnego zapewniamy dostawę elementów na każdym etapie procesu produkcyjnego od

wydobycia
 poprzez przerób po jego montaż.

Montaż systemu 40 na kotwach/ruszcie

system40mmWraz z samym produktem w postaci płyt elewacyjnych oferujemy montaż i doradztwo. Więcej o montażu w dziale montaż na kotwach >>>


O naszych mocnych stronach świadczą realizacje wykonane w Polsce i za granicą >>>

 

KATALOGI

systemy_elewacyjnem
katalog_elewacjem

KONTAKT

tel.: 071 3112398
fax: 071 3112757
email: biuro@gruszecki.com.pl