Nowe obróbki powierzchni dla systemów elewacyjnych Nowość 2008

Dostępne są już nowe obróbki dla systemu 20, 40 i 100.

Więcej...
Ogród i Krajobraz

Obraz_005mPiaskowiec, z racji swej bardzo ciepłej barwy oraz charakterystyki jest materiałem doskonale nadającym się na elementy wystroju zewnętrznego dedykowane dla domu i do ogrodu. Wśród najczęściej wykorzystywanych produktów należą między innymi posadzki, ogrodzenia, elementy oczek wodnych, obrzeża basenowe, cokoły domów, obłożenia kominków/grilli ogrodowych, fontanny, balustrady, mury z kamienia murowego (od 215/20/40 poprzez typowe 20/20/40cm po 60/80/120cm), rzędowego (10-25/15-25/40-60cm) lub mury cyklopowe i wiele innych.

Dział Ogród i Krajobraz obejmuje swym zakresem następujące produkty:

 • kamień murowy
 • ogrodzenia surowo-łupane (Nowość 2008 – najtańsze tego typu ogrodzenie w polsce),
 • ogrodzenia łupane systemowe: 9,12,15cm.
 • ogrodzenia roubble,
 • czapki i nakrywy ogrodzeniowe,
 • mury oporowe,
 • stopnie ogrodowe,
 • obrzeża basenowe,
 • balustrady i kolumny,
 • palisady,
 • donice,
 • i inne

Kamień murowy - szybki i trwały sposób na mur, rabatę, ogrodzenie...

oct14007Wykorzystanie kamienia murowego umożliwia w łatwy (montaż na sucho bez stosowania zapraw cementowych), szybki (nie wymaga wynajęcia fachowca, można wykonać go samemu), a co najważniejsze tani sposób wykonać rabaty, niskie murki i ogrodzenia, a także wzniesienia terenu ogrodu. Bardzo szeroki szereg wymiarowy (od 15/15/15cm przez 20/20/40cm do nawet 60/80/120cm) oraz możliwości wykonania elementów o wymiarach nietypowych dają bardzo duże możliwości do wykonania wszelkiego rodzaju budowli o skomplikowanych kształtach.

Nowość 2008 - najtańszy system ogrodzeniowy na rynku.

obraz169aOgrodzenia systemowe z kamienia murowego (najtańszy system na rynku). Kompletną nowość na rynku stanowią ogrodzenia systemowe składające się z elementów surowo-łupanych specjalnie zaprojektowanych do tego celu i wykonanych w ciasnych tolerancjach. Produkt ten daje szerokie możliwości pod kątem wykonania skomplikowanych kształtów ogrodzeń, harmonizujących z murami oporowymi rabat i wzniesień. Jest to najtańsze rozwiązanie z kamienia naturalnego na rynku.

Obrzeża basenowe - bezpieczeństwo i funkcjonalność.

dsc00193Od wielu już lat, a ostatnio coraz chętniej, w realizacjach prywatnych obiektów są wykonywane zewnętrzne baseny kąpielowe. Myśląc o basenie zawsze należy mieć na uwadze bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Mówiąc bezpieczeństwo mamy na myśli uniknięcie ryzyka poślizgu na mokrej powierzchni, a myśląc o funkcjonalności - możliwość czerpania w pełni z zasobów jakie daje basen. Przy granitach lub marmurach (nawet poddanych obróbce groszkowania, antykowania czy płomieniowania) zawsze temperatura powierzchni materiału w słońcu jest na tyle wysoka, że parzy stopy, a szczególnie narażone na oparzenia są wrażliwe stópki dzieci. Oba te zjawiska (ryzyka oparzenia lub poślizgnięcia) ograniczamy stosując obrzeża basenowe z piaskowca. Jego porowatość, nawet mokrego lub poddanego procesowi impregnacji, gwarantuje bezpieczeństwo, zaś struktura tego materiału zapewnia, że temperatura powierzchni nie przekroczy poziomu zagrażającego oparzeniom. Dopiero wtedy możemy się oddać przyjemnościom. W naszej ofercie jest kilka wzorów obrzeży basenowych, możemy również wykonać każdy profil na życzenie, bazując na przesłanych nam rysunkach.

W dziale poświęconym realizacjom Ogród i Krajobraz prezentujemy rozwiązania i produkty dedykowane tej branży.

 

KATALOG

katalogoikm

KONTAKT

tel.: 071 3112398
fax: 071 3112757
email: biuro@gruszecki.com.pl