Easy-E łatwy i szybki system montażu Nowość 2008

Specjalnie dla obramień okiennych zaprojektowany został szybki i łatwy system montażu Easy-E pozwalający na montaż kompletnego obramienia okiennego w czasie 01h:30min.

Więcej...
System Blick

Szanowni Państwo,

Dzisiaj, po kilkuletnich pracach nad stworzeniem uniwersalnego mocowania, mam przyjemność zaprezentować kompleksowy system do mocowania płyt elewacyjnych – Blick.

Blick, to obecnie najbardziej uniwersalny system mocowania płyt elewacyjnych. Obejmuje on pełną gamę elementów od zaawansowanych kotew, poprzez narzędzia do mocowania, po kotwy mocowane w tylnej płaszczyźnie płyty oraz głowice wykonujące otwory z podcięciem u dna. Umożliwia wykorzystanie na okładziny elewacji wielu różnych materiałów – od kamienia naturalnego, konglomeratu, płyt cementowych i ceramiki, po płyty HPL, włókno-cementowe czy nawet szkło.

Długotrwałe prace nad stworzeniem Blick’a prowadzone były zarówno w okresie boomu budowlanego oraz związanej z nim zagranicznej emigracji instalatorów jak również kryzysu. W tym okresie mieliśmy okazję zetknąć się z różnorodnymi trudnymi do rozwiązania wyzwaniami konstrukcyjnymi, logistycznymi czy terminowymi. Ówczesne trudności stały się okazją do opracowania zadań, jakim musi sprostać nowe mocowanie. I tak spadek kwalifikacji i dostępności instalatorów spowodowany ich emigracją, położył nacisk na opracowanie rozwiązania prostego w konstrukcji i łatwego w montażu, obniżając tym samym wymagane kwalifikacje. Częste zagrożone terminy oddania prac stwarzające ryzyko kar, wymogły skonstruowanie systemu szybkiego w montażu. Wysoki koszt elewacji stał się podstawą do opracowania mocowania umożliwiającego zmniejszenie grubości płyt materiału i ponad 30% redukcję jego kosztu. Zimowe przestoje wynikające z konieczności stosowania kotew montowanych na szybkowiążących zaprawach cementowych, dały podstawy do opracowania mocowania całkowicie niezależnego od warunków pogodowych. Znalezienie jednego rozwiązania odpowiadającego tak różnorodnym problemom nie było łatwe, ale dziś mamy pewność, że istnieje, stanowi je Blick.

Wielu z Państwa od dawna oczekiwało tego rozwiązania utrzymując z naszym działem technicznym stały kontakt. Jesteśmy wdzięczni za możliwość przeprowadzenia niezliczonej ilości konsultacji i spotkań, które wpłynęły na finalny kształt konsol. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Blick’a, mam na myśli szerokie grono statyków, inżynierów, konstruktorów i w szczególności instalatorów.

Oddając do Państwa dyspozycji Blick’a, jestem przekonany, że jego zalety szybko się ujawnią i staną podstawą do sprawnego wykonywania zadań trudnych, by nie powiedzieć niemożliwych.

Jarosław Gruszecki
autor projektu

O Blick Korzyści
Bezpieczeństwo
blick_oblickblick_korzysci blick_bezpieczenstwo
Estetyka Ochrona środowiska
Statyka
blick_estatyka
blick_ochrona_srodowiska blick_statyka
 

KATALOGI

systemy_elewacyjnem
katalog_elewacjem

KONTAKT

tel.: 071 3112398
fax: 071 3112757
email: biuro@gruszecki.com.pl