Ekskluzywny wygląd domów pasywnych? – to już rzeczywistość Nowość 2008

Do tej pory ściany izolowane termicznie (styropianem, wełną czy ICF) skazane były na wykańczanie sidingiem lub tynkiem mineralnym. Ze względu na swoją specyfikę nie mogły one nadać odpowiedniego prestiżu rezydencji. Teraz do dyspozycji mamy system 20, nie ingeruje w warstwę izolacji, nie stwarza mostków termicznych, a wygląd elewacji…


Więcej...


Ogród i Krajobraz

Obraz_005mPiaskowiec, z racji swej bardzo ciepłej barwy oraz charakterystyki jest materiałem doskonale nadającym się na elementy wystroju zewnętrznego dedykowane dla domu i do ogrodu. Wśród najczęściej wykorzystywanych produktów należą między innymi posadzki, ogrodzenia, elementy oczek wodnych, obrzeża basenowe, cokoły domów, obłożenia kominków/grilli ogrodowych, fontanny, balustrady, mury z kamienia murowego (od 215/20/40 poprzez typowe 20/20/40cm po 60/80/120cm), rzędowego (10-25/15-25/40-60cm) lub mury cyklopowe i wiele innych.

Dział Ogród i Krajobraz obejmuje swym zakresem następujące produkty:

 • kamień murowy
 • ogrodzenia surowo-łupane (Nowość 2008 – najtańsze tego typu ogrodzenie w polsce),
 • ogrodzenia łupane systemowe: 9,12,15cm.
 • ogrodzenia roubble,
 • czapki i nakrywy ogrodzeniowe,
 • mury oporowe,
 • stopnie ogrodowe,
 • obrzeża basenowe,
 • balustrady i kolumny,
 • palisady,
 • donice,
 • i inne

Kamień murowy - szybki i trwały sposób na mur, rabatę, ogrodzenie...

oct14007Wykorzystanie kamienia murowego umożliwia w łatwy (montaż na sucho bez stosowania zapraw cementowych), szybki (nie wymaga wynajęcia fachowca, można wykonać go samemu), a co najważniejsze tani sposób wykonać rabaty, niskie murki i ogrodzenia, a także wzniesienia terenu ogrodu. Bardzo szeroki szereg wymiarowy (od 15/15/15cm przez 20/20/40cm do nawet 60/80/120cm) oraz możliwości wykonania elementów o wymiarach nietypowych dają bardzo duże możliwości do wykonania wszelkiego rodzaju budowli o skomplikowanych kształtach.

Nowość 2008 - najtańszy system ogrodzeniowy na rynku.

obraz169aOgrodzenia systemowe z kamienia murowego (najtańszy system na rynku). Kompletną nowość na rynku stanowią ogrodzenia systemowe składające się z elementów surowo-łupanych specjalnie zaprojektowanych do tego celu i wykonanych w ciasnych tolerancjach. Produkt ten daje szerokie możliwości pod kątem wykonania skomplikowanych kształtów ogrodzeń, harmonizujących z murami oporowymi rabat i wzniesień. Jest to najtańsze rozwiązanie z kamienia naturalnego na rynku.

Obrzeża basenowe - bezpieczeństwo i funkcjonalność.

dsc00193Od wielu już lat, a ostatnio coraz chętniej, w realizacjach prywatnych obiektów są wykonywane zewnętrzne baseny kąpielowe. Myśląc o basenie zawsze należy mieć na uwadze bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Mówiąc bezpieczeństwo mamy na myśli uniknięcie ryzyka poślizgu na mokrej powierzchni, a myśląc o funkcjonalności - możliwość czerpania w pełni z zasobów jakie daje basen. Przy granitach lub marmurach (nawet poddanych obróbce groszkowania, antykowania czy płomieniowania) zawsze temperatura powierzchni materiału w słońcu jest na tyle wysoka, że parzy stopy, a szczególnie narażone na oparzenia są wrażliwe stópki dzieci. Oba te zjawiska (ryzyka oparzenia lub poślizgnięcia) ograniczamy stosując obrzeża basenowe z piaskowca. Jego porowatość, nawet mokrego lub poddanego procesowi impregnacji, gwarantuje bezpieczeństwo, zaś struktura tego materiału zapewnia, że temperatura powierzchni nie przekroczy poziomu zagrażającego oparzeniom. Dopiero wtedy możemy się oddać przyjemnościom. W naszej ofercie jest kilka wzorów obrzeży basenowych, możemy również wykonać każdy profil na życzenie, bazując na przesłanych nam rysunkach.

W dziale poświęconym realizacjom Ogród i Krajobraz prezentujemy rozwiązania i produkty dedykowane tej branży.

 


KATALOG

katalogoikm

KONTAKT

tel.: 071 3112398
fax: 071 3112757
email: biuro@gruszecki.com.pl